KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇİMLERİ: 17-21 EYLÜL 2018 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.

KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇİMLERİ ubs.yalova.edu.tr sitesinden yapılacaktır.

YENİ ÖĞRENCİLERİMİZ SİSTEME GİRİŞ İÇİN; KULLANICI ADI OLARAK ÖĞRENCİ NUMARALARINI, ŞİFRE OLARAK T.C. KİMLİK NUMARALARINI GİRECEKLERDİR.

İKİNCİ ÖĞRETİM OKUYAN , İKİ ÜNİVERSİTE OKUYAN VE OKULUNU UZATAN ÖĞRENCİLER DERS SEÇİMİ ÖNCESİNDE KATKI PAYI ÖDEYECEKLERDİR. KATKI PAYI ÖDENMEDEN DERS SEÇİMİ YAPILAMAZ.

İKİNCİ ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN KATKI PAYI: 385 TL

İKİ ÜNİVERSİTE OKUYAN 1.ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN KATKI PAYI: 95 TL (Sadece Açıköğretim ve ya 4 Yıllık Fakülte Okuyanlar)

OKULU UZATMIŞ OLAN 1.ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN KATKI PAYI : 95 TL

KATKI PAYLARINI VAKIFBANK'A ÖĞRENCİ NUMARANIZ VE YA T.C. KİMLİK NUMARANIZLA YATIRABİLİRSİNİZ. ÖDEMENİZ SİSTEMDE GÖRÜNECEĞİ İÇİN DEKONT VB. BELGELERİ OKULUNUZA TESLİM ETMENİZE GEREK YOKTUR.

DERSLER 24 EYLÜL 2018 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR.

 

DERS KAYITLARINDA ÖĞRENCİLERİN YAPMASI GEREKEN İŞLEMLER

1-) Katkı Payları / Öğrenim Ücretlerinin Ödenmesi

Katkı Paylarınızı, (öğrenim süresini aşan normal öğretim öğrencileri ve ikinci üniversite kapsamında kayıtlı olan öğrenciler) Öğrenim Ücretlerinizi (ikinci öğretim öğrencileri) 17 Eylül 2018 Pazartesi gününden itibaren öğrenci numaranız ile aşağıda tarif edilen yöntemlerden birini tercih ederek ödeyebilirsiniz.

a) Türkiye’nin her yerindeki vakıfbank şube ve ATM’lerden ödeyebilirsiniz. (Havale yolu ile katkı payı / öğrenim ücreti yatırmayınız.) İşlem sonunda banka işlem dekontunuzu veya ATM işlem dekontunuzu almayı unutmayınız.

b) Katkı Paylarınızı/Öğrenim Ücretlerinizi dilerseniz Vakıfbank İnternet Bankacılığını kullanarak ödeyebilirsiniz.

2-) Hazırlık sınıfı öğrencileri Katkı Paylarınızı/Öğrenim Ücretlerini ödedikten sonra sistemden boş kayıt yapacaklardır.

3-) Ders Kayıt İşlemleri

A-) İnternet Üzerinden Ders Kayıtları Yapılıyorsa;

* 17 Eylül - 21 Eylül 2018 tarihleri arasında Üniversitemiz bünyesindeki bütün Fakülte/Enstitü/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu öğrencileri, ubs.yalova.edu.tr web adresinden ders kayıt işlemlerini yaptıktan sonra danışman onayına göndereceklerdir.

*       Danışmanınızın onayıyla birlikte ders kaydınız tamamlanmış olacaktır.

İnternet üzerinden yapılan ve danışmanın onayladığı ders kaydı geçerli kabul edilecektir. Ayrıca eğitim-öğretimin başladığı hafta öğrencinin seçmiş olduğu derslerden alınan 3 suret çıktı danışmanı ve öğrenci tarafından imzalanarak; 2 sureti danışmanında 1 sureti de öğrencide kalacaktır.

B-) Ders Kayıtları Danışman Kontrolünde Yapılıyorsa;

* Katkı Payı/Öğrenim Ücretini ödendikten sonra 17 Eylül - 21 Eylül 2018 tarihleri arasında, Akademik Danışmanınızla birlikte ders kayıt işleminizi yapabilirsiniz.

4-) Haklı ve geçerli sebeplerle bu süreler içinde kaydını yeniletemeyen öğrenciler, akademik takvimde belirtilen sürenin (24- 28 Eylül 2018) sonuna kadar ilgili birime başvurmak zorundadır. Bu öğrencilerin kayıtları, devamsızlık sınırının aşılmaması ve mazeretlerinin haklı ve geçerli olduğu ilgili birimin yönetim kurulunca kabul edilmesi koşuluyla yenilenebilir.

 

Etiket: Kayıt Yenileme ve Ders Seçimleri Hakkında