OKUL ÖNCESİNDE ÇOCUK VE ÇEVRE -  ÇOCUKLARA ÇEVRE BİLİNCİ KAZANDIRACAK HİKAYELER

Yaşadığımız çevrenin temiz ve estetik olması, güzel görünmesi çok önemlidir. Doğaya karşı sorumluluk okul öncesi dönemde çocuklara kazandırılması gerekir.

Okul öncesi dönemi çocuklara çevre bilinci kazandırmak için hazırladığım bu kitapta çevre hikayeleri bulunmaktadır. Fidan dikmek, evde kullanmadığımız alanların ışıklarını söndürmek, diş fırçalarken musluğu kapatmak, israf etmemek, çevremizi temiz tutmak, hayvanları korumak, ekmeği çöpe atmamak, atık malzemeleri geri dönüşüme göndermek, sürdürülebilirliği sağlamak gibi ufak dokunuşlar çocuğun davranışı, benimsemesinde oldukça önemlidir.

Doğayı korumak konusunda bir kişinin yapacağı olumlu davranışların da önemini bu kitapta bulabilirsiniz.

Öğr.Gör. Tuba ÇOBAN Kimdir?

1983 yılında Yalova’da doğdu. 2005 yılında Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi El Sanatları Öğretmenliği Programı’ndan mezun oldu. Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

2006 yılının Aralık ayında Yalova Halk Eğitim Merkezi’nde ve 2006 Şubat ayında Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksekokulu’nda akademik hayatına başladı. Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulu’nda çeşitli dersler verdi. Yalova Halk Eğitim Merkezi’nde çeşitli kurslar vererek 2006-2009’da sergiler açtı.

2007 yılında Kocaeli Üniversitesi’ni temsilen Gölcük Garnizon Komutanlığı’nda Tekstil Teknolojileri Bölümü’nün sergisini açtı. Kocaeli Üniversitesi ve Halk Eğitim Merkezi’nin Türk Sanat Müziği koro ve solosundaydı. İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde Uluslararası Türk Sanat Müziği korosuna katıldı.

ISO 19011 İç Tetkik Eğitimi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Eğitimi, ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği, ISO 9001:2008 Temel Kalite Eğitimi, ISO 18001 İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Eğitimi, ISO 9001:2008 Tekstilde Kalite Eğitimi, Uluslararası Eğitimler; Oyun Terapisi Eğitimi, Montessori Eğitmen Eğitimi, Disleksi Eğitmen Eğitimi, Masal Terapisi Eğitimi, Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi, Kişisel Gelişim kursları ,Çocuk Kitabı Yazımı Eğitimi ve çeşitli seminerlere katıldı.

2009 yılı Mayıs ayında Yalova Üniversitesi’nin Basın ve Halkla İlişkiler biriminde, 2010 yılı Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde Eğitim Danışmanı olarak görevlendirildi. 2012'de Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde Dekan Özel Kalemi olarak çalıştı. 2015 yılında Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü’nde görevlendirildi. 2015-2022 yılları arasında Çocuk Gelişimi programında verdiği dersler; Çocuk ve Çevre, Çocuk ve Müzik, Çocukta Sanat ve Yaratıcılık, Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Uygulama 1, Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Uygulama 2  Davranış Yönetimi, Meslek Etiği, Diksiyon ve Beden Dili, Temel Tasarım, Kişisel Gelişim.  Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak akademik hayatına devam etmektedir. 

Etiket: #