Yüksekokul Müdürü Mesajı

YÜKSEKOKUL > Yüksekokul Müdürü Mesajı

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulumuz, on yılı aşkın genç ve dinamik tecrübesiyle birçok programda binlerce öğrenci yetiştirmenin ve mezun etmenin coşkusu, heyecanı ile sizlere merhaba ve hoş geldiniz demekten büyük memnuniyet duymaktadır.

2010 yılından beri alanında tecrübeli, ulusal ve uluslararası nitelikte bilimsel araştırmalar gerçekleştiren öğretim elemanlarına sahip akademik kadrosu ile Çınarcık Meslek Yüksekokulumuz, eğitim ve öğretim hayatında önemli ilerlemeler kaydetmektedir. Spor salonu, klavye, medya ve iletişim, çocuk gelişimi, medya ve kurgu, drama laboratuvarları ile sırasıyla  2023 ve 2024 yılında yapımı tamamlanan "İsmail Gaspıralı Okuma Salonu" ve "Nurettin Topçu Konferans Salonu" ile sosyal donatı alanlarını arttırmıştır.  Okulumuz fiziki ve sosyal olanaklarıyla 8 farklı alanda 14 önlisans programı, yaklaşık 2500 öğrencisi, 40 akademik, 15 idari ve yardımcı personeli ile büyük bir aile olmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

Dünyanın güzel coğrafyalarından biri olan Yalova’da, deniz ile doğanın buluştuğu, Marmara’nın İncisi olarak adlandırılan Çınarcık’ın nefes aldıran havası, atmosferi ve manzarasında bulunan Çınarcık Meslek Yüksekokulumuz, büyük şehirlere yakın ve kolay ulaşılabilecek merkezi bir konumda yer almaktadır.

Çınarcık Meslek Yüksekokulumuz, derslerin içerikleri, işlenişi ve daha farklı eğitim ve öğretim faaliyetlerinde akademik, sektörel ve toplumsal iş birliklerini önemsemekte ve bu yönde uygulamalar gerçekleştirmektedir.

Yükseköğretimde 21. yüzyılda ihtiyaç duyulan yetkinliklere yönelik sosyal ve teknik yenilikçi, girişimci bilgi ve becerileri de öğrencilerimize kazandırmayı hedefleyen Çınarcık Meslek Yüksekokulu ailesinde sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı, çınarımızı hep birlikte büyüteceğimize ve gücümüze güç katacağınıza inandığımızı belirterek, sizlere kapılarımızın açık olduğu ifade eder, hayat boyu sağlık, huzur ve başarılar dilerim.

Öğr. Gör. İzzet İsmail DUR

Yüksekokul Müdürü

 

Çınarcık Meslek Yüksekokulu Bölüm ve Programları

 

Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı (Normal ve İkinci Öğretim)

 

Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü

Çocuk Gelişimi Programı (Normal ve İkinci Öğretim)

 

Hukuk Bölümü

Adalet Programı (Normal ve İkinci Öğretim)

 

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı (Normal Öğretim)

 

Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü

Özel Güvenlik ve Koruma Programı (Normal ve İkinci Öğretim)

 

Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü

Medya ve İletişim Programı (Normal ve İkinci Öğretim)

 

Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü

Sosyal Hizmetler Programı (Normal ve İkinci Öğretim)

 

Yönetim ve Organizasyon Bölümü

Yerel Yönetimler Programı (Normal Öğretim)